Ogłoszenia duszpasterskie 28 IV 2024

1.  Dzisiaj w Kościele przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota maja. Zachęcamy młodzież do spowiedzi sakramentalnej z racji pierwszego piątku miesiąca od godziny 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza będzie sprawowana o godzinie 8.00.
  3. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca maja po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pan Jezusa.
  4. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła czcimy 29 kwietnia w poniedziałek Św. Katarzynę Sieneńską, patronkę Europy.
  5. Przed nami miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele w zwykłe dni po Mszy Św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Eucharystii o godzinie 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary które złożymy na tacę będą przeznaczone na Metropolitarne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  7. 3 maja w piątek obchodzimy w Kościele uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i o g.18.00. W Starościcach Msza będzie odprawiona godzinie 10.00. Uroczysta Msza Święta intencji naszej Ojczyzny, w 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Będzie sprawowana w Klarowie o godzinie 11.30. Serdecznie zapraszamy na piękną uroczystość która odbędzie się w duchu religijnym i patriotycznym.
  8. W bieżącym tygodniu odbędą się spotkania klas trzecich z racji I Komunii Św. – we wtorek, w czwartek i w sobotę o godz. 16.00 na próby, aby przygotować się do I Komunii.
  9. Msze Św. w naszym kościele od 1 maja będą sprawowane o godzinie 18.00.

Wigilia Paschalna

Ta liturgia, najbardziej uroczysta ze wszystkich liturgii w roku, należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Tym samym otwiera ona pięćdziesięciodniowy okres wielkanocnej radości. Wszystkie obrzędy Wigilii Paschalnej odbywają się w nocy: nie wolno ich rozpocząć, zanim nie zapadnie noc, a należy je zakończyć przed świtem niedzieli. Składa się ona z kilku wyraźnych części:

Liturgia Światła

Liturgia Słowa

Liturgia Chrzcielna

Liturgia Eucharystyczna

Procesja rezurekcyjna

W naszej wspólnocie Wielka Sobota była obchodzona bardzo uroczyście przez zaangażowanie wspólnot, ludzi dobrej woli oraz bardzo licznie zebranej Służby Liturgicznej Ołtarza. Mogliśmy przeżyć w sposób doniosły przyjście Zmartwychwstałego Pana.

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!